RANCH

Náš ranč je spíše rodinnou stájí na kraji CHKO Moravský Kras, co byste kamenem dohodili do propasti Macocha. 

Věnujeme se malému zájmovému chovu koní amerických plemen Quarter Horse, Paint Horse, ale jsou u nás i tři jiní koníci. Jsme takový dámský horsemanshipový spolek.

Co děláme? Věnujeme se westernovému ježdění a horsemanshipu, což je práce ze země i ze sedla podle zásad starých dobrých horsemanů, jako byli Tom Dorrance, nebo Ray Hunt. Inspirujeme se prací Martina Blacka, Bucka Brannamana, Bustera McLauryho a učíme se od Ondry Houšky, Kaye Wienricha, od Bořánkovic. 

Koně máme všechny naboso, trvale venku se dvěma přístřešky, mají stále k dispozici nezamrzající a nevysychající zdroj vlažné vody, 2x denně kvalitní seno, jednou denně přikrmujeme různými granulemi z nabídky St.Hippolyt, popř dalšími dobrotami jako jsou pivovarské kvasnice, lněné semínko, nebo třeba UNGULAT :-D   V sezóně mají koně k dispozici zelené pastvinky, kde se můžou proběhnout, trochu popást, polenošit si. 

Trénujeme na 20m pískové kruhovce a na pískové jízdárně 35m x 25m. Hned za ohradami začínají rozsáhlé lesy a trasy plné skal, rybníků, jeskyní a všelijakých dobrodružství.